fbpx
old-woman-oval-trianlge@2x

Seniorzy

Kurs treningu pamięci z elementami treningu twórczego myślenia

Czego uczę na warsztatach?

Dostarczam najnowszą wiedzę o tzw. “złotej dziesiątce”, czyli 10 zasadach zapamiętywania usprawniających szybkie uczenie się.

Uczę technik ułatwiających zapamiętywanie (np. twarze, imiona, nazwiska itp.) oraz rozwijam umiejętności stosowania takich technik w życiu codziennym.

Usprawniam pamięć odpowiedzialną za “pamiętanie” o zaplanowanych działaniach (np. wzięcie leku, picie wody, spotkanie, itp.) oraz o wykonanych działaniach (np. włączone żelazko, odłożone okulary).

Uczę różnorodnych ćwiczeń uwagowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pamięci.

Wprowadzam elementy treningu kreatywnego myślenia, ponieważ pamięć jest ściśle powiązana z kreatywnością i bazuje na zasobach wyobraźni.

Zapoznaję ze zmianami zachodzącymi wraz z wiekiem w funkcjonowaniu pamięci.

Obalam stereotypy na temat pamięci osób starszych.

Uczę o wpływie stylu życia na funkcjonowanie pamięci (ageizm, stereotypy, aktywność ruchowa, aktywność społeczna).

Dostarczam wskazówek dietetycznych (“co” jeść, by poprawić pracę mózgu).

Zapoznaję z przydatnością nowoczesnych technologii w codziennych procesach zapamiętywania (aplikacje na telefon, tabletkomputer).

Badania pokazują, że podjęcie działań zaradczych w momencie stwierdzenie pierwszych objawów pogorszenia się funkcjonowania poznawczego przynosi niemal natychmiastowe i trwałe efekty.

Regularne ćwiczenia pamięciowe przynoszą wymierne efekty zarówno w codziennym funkcjonowaniu jak i w pracy zawodowej.

Kreatywne Treningi Pamięci dla Seniorów to najlepsze wsparcie, jakie może otrzymać mózg osoby wchodzącej w wiek późnej dojrzałości. To gimnastyka równie istotna jak zdrowe odżywianie czy aktywność ruchowa.

Dlaczego trening pamięci jest ważny dla seniorów?

Procesu starzenia się są nieuchronne. Zauważalne zmiany w funkcjonowaniu poznawczym zachodzą ok. 50 roku życia, chociaż współcześnie niejeden 40-latek boryka się z problemami z zapamiętywaniem.

Cele kursu

... umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje

E. Goldberg

Jak wyglądają warsztaty?

Trening jest zawsze dostosowywany do potrzeb i możliwości grupy szkoleniowej. Jestem otwarta na wszelkie modyfikacje i wspieranie tych aspektów pamięci, które są istotne w celu zrealizowania konkretnych potrzeb. To grupa wyznacza mi kierunek wspólnej pracy.

Uczę wielu, różnych i skutecznych metod zapamiętywania ponieważ nie wszystkie metody czy techniki zapamiętywania nadają się do wszystkiego.

Kładzę nacisk na to, aby zajęcia były atrakcyjne i ciekawe oraz unikam “żmudnych i nudnych” wykładów. Stosujemy więc metodą warsztatową, dzięki której uczeń świetnie się bawi i jednocześnie uczy.

Bazuję na najnowocześniejszych metodach i technikach ponieważ wiedza na temat funkcjonowaniu pamięci szybko się zmienia. Metody uznawane za efektywne 10 lat temu, dziś postrzegane są jako mało skuteczne.

Interesuje cię rozwój pamięci lub twórczości?

Zapisz się na newsletter a otrzymasz powiadomienia o najnowszych e-bookach, szkoleniach i wpisach na moim blogu.

Więcej o skutecznym uczeniu się i kreatywności ...

Gdzie? Oczywiście na moim Fanpage ;).