chlopiec

słów kilka a nawet więcej ...

ikona-studia@1x

Czego uczymy?

Synaptika specjalizuje się w skutecznych treningach doskonalących trzy kluczowe umiejętności – pamięć, kreatywność i uwagę.

Kreatywność czyli umiejętność przyszłości

Nasz autorski projekt “Iskra – Trening Myślenia Twórczego” uczy umiejętności niestandardowego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy w grupie.

Rozwijanie twórczości ma pozytywny wpływ na pamięć, dlatego elementy treningu kreatywnego myślenia są obecne na naszych treningach pamięciowych.

Rozwijając kreatywność rozwijasz umiejętność postrzeganą jako jedną z najwartościowszych kompetencji na rynku pracy w najbliższej przyszłości.

Pamięć potrzebna zawsze i wszędzie

Uczymy skutecznych technik pamięciowych kładąc jednocześnie potężny nacisk na to, aby uczestnicy kursów wiedzieli również jak stosować techniki w życiu codziennym: w pracy, w szkole, itd..

Zapoznajemy ze strategiami zapamiętywania, czyli “złotą dziesiątką” zasad sprawnie działającej pamięci.

Uwaga bez której pamięć nie istnieje

Trening uwagi włączamy zawsze we wszystkie nasze warsztaty! Dlaczego tak robimy? Otóż umiejętności uwagi są niezbędną podstawą do rozwijania pamięci.

Nie ma dobrej pamięci bez umiejętności skupiania uwagi.

box-icon

W Synaptice z sukcesami stosujemy tzw. “experiential learning”

Experiential learning czyli uczenie się przez doświadczanie, odkrywanie i osobiste zaangażowanie.

box-icon

Bierzemy pod uwagę potrzeby grupy

Uczestnicy naszych szkoleń zdobywają wiedzę oraz umiejętności w sposób nie tylko atrakcyjny, ale również dostosowany do wieku i możliwości. Krótko mówiąc - dopasowujemy techniki/metody do grupy warsztatowej.

box-icon

Stosujemy wyłącznie metody warsztatowe, aby było aktywnie a więc również skutecznie.

Dzięki technice warsztatowej angażujemy uczestników naszych zajęć, którzy na bieżąco widzą i czują efekty swojej pracy. Wpływa to pozytywnie na motywację uczestników, a jak wiadomo to właśnie motywacja jest połową sukcesu. To również jeden z wielu powodów, dla których nasze zajęcia są bardzo lubiane i cieszą się wysoką frekwencją.

box-icon

Uczymy wielu różnych i skutecznych metod zapamiętywania

Nie skupiamy się więc wyłącznie na tzw. mnemotechnikach, które są skuteczne wyłącznie w określonych warunkach. Uczymy strategii pamięciowych możliwych do zastosowanie w życiu codzienym.

box-icon

Kładziemy nacisk na różnorodność, aby było interesująco, a więc również skutecznie.

Powielanie ciągle tych samych technik obniża motywację wśród uczestników osłabiając skuteczność treningu. Dlatego też posiadamy i stosujemy wyjątkowo szeroki wachlarz interesujących metod, które dostosowujemy do konkretnej grupy. W ten sposób unikamy przestarzałego i nieskutecznego systemu “ławkowego” i “wykładowego”.

Jak uczymy?

oraz dlaczego to tak skuteczne

box-smiling-head-icon

Sylwetka trenera

Katarzyna Ragus

Trener zdolności poznawczych: pamięć, uwaga i twórczość

Jako osoba, która założyła Synaptikę, ogromnie cenię sobie pracę z ludźmi w każdym wieku. Pracę, która polega na równym zaangażowaniu w zajęcia zarówno trenera jak i każdego uczestnika. Wierzę w potencjał rozwojowy tkwiący w każdym człowieku.

Nasz mózg, nasze ciało, otoczenie dają nam naturalne możliwości zdobywania umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Dlatego też w swojej pracy prezentuję holistyczne podejście do rozwoju.

W rozwijaniu zdolności poznawczych pomagają mi zdobyte kwalifikacje:

• Trener zdolności poznawczych: pamięć, uwaga i twórczość (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej).
  • Pedagog opiekuńczy i przedszkolny z 15-letnim stażem w zawodzie nauczyciela wychowania przedszkolnego (Uniwersytet Zielonogórski).
  • Założycielka i nauczyciel prowadzący autorskiego przedszkola dla dwujęzycznych dzieci w Dublinie, Irlandia, “Bajka preschool”  (2008-2014).
  • Doradca żywieniowy (Akademia Dietetyki Wrocław).