fbpx
Katarzyna Ragus

O mnie

słów kilka a nawet więcej ...

box-smiling-head-icon-biel

Jako trener ogromnie cenię sobie pracę z ludźmi w każdym wieku. Pracę, która polega na równym zaangażowaniu w zajęcia zarówno trenera jak i każdego uczestnika. Wierzę w potencjał rozwojowy tkwiący w każdym człowieku.

Nasz mózg, nasze ciało, otoczenie dają nam naturalne możliwości zdobywania umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Dlatego też w swojej pracy prezentuję holistyczne podejście do rozwoju.

W rozwijaniu zdolności poznawczych pomagają mi zdobyte kwalifikacje:

  • Trener zdolności poznawczych: pamięć, uwaga i twórczość (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej).
  • Pedagog opiekuńczy i przedszkolny z 15-letnim stażem w zawodzie nauczyciela wychowania przedszkolnego (Uniwersytet Zielonogórski).
  • Założycielka i nauczyciel prowadzący autorskiego przedszkola dla dwujęzycznych dzieci w Dublinie, Irlandia, “Bajka preschool”  (2008-2014).
  • Doradca żywieniowy (Akademia Dietetyki Wrocław).
ikona-studia@1x

Czego uczę?

Specjalizuje się w skutecznych treningach doskonalących trzy kluczowe umiejętności – pamięć, kreatywność i uwagę.

Kreatywność czyli umiejętność przyszłości

Mój autorski projekt “Iskra – Trening Myślenia Twórczego” uczy umiejętności niestandardowego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy w grupie.

Rozwijanie twórczości ma pozytywny wpływ na pamięć, dlatego elementy treningu kreatywnego myślenia są obecne na naszych treningach pamięciowych. 

Rozwijając kreatywność rozwijasz umiejętność postrzeganą jako jedną z najwartościowszych kompetencji na rynku pracy w najbliższej przyszłości.

Pamięć potrzebna zawsze i wszędzie

Uczę skutecznych technik pamięciowych kładąc jednocześnie potężny nacisk na to, aby uczestnicy kursów wiedzieli również jak stosować techniki w życiu codziennym: w pracy, w szkole, itd..

Zapoznaję ze strategiami zapamiętywania, czyli “złotą dziesiątką” zasad sprawnie działającej pamięci.

Uwaga bez której pamięć nie istnieje

Trening uwagi włączam zawsze we wszystkie warsztaty! Dlaczego tak robię? Otóż umiejętności skupiania uwagi są podstawą do skutecznego zapamiętywania.

box-icon

Z sukcesami stosuję tzw. “experiential learning”

Experiential learning czyli uczenie się przez doświadczanie, odkrywanie i osobiste zaangażowanie.

box-icon

Zawsze biorę pod uwagę potrzeby grupy

Uczestnicy moich szkoleń zdobywają wiedzę oraz umiejętności w sposób nie tylko atrakcyjny, ale również dostosowany do wieku i możliwości.

box-icon

Stosuję metody warsztatowe, aby było przyjemnie, a co za tym idzie - skutecznie.

Dzięki technice warsztatowej angażuję uczestników zajęć, którzy na bieżąco widzą i czują efekty swojej pracy. Wpływa to pozytywnie na motywację uczestników, a jak wiadomo to właśnie pozytywna motywacja jest podstawą sukcesu. To również jeden z wielu powodów, dla których zajęcia są bardzo lubiane i cieszą się wysoką frekwencją.

box-icon

Zapoznaję z wieloma różnorodnymi i skutecznych metodami zapamiętywania

Nie skupiam się więc wyłącznie na tzw. mnemotechnikach, które działają wyłącznie w określonych warunkach. Uczę strategii pamięciowych możliwych do zastosowanie w życiu codzienym.

box-icon

Kładę nacisk na różnorodność, aby było interesująco, a więc również skutecznie.

Powielanie ciągle tych samych technik obniża motywację wśród uczestników osłabiając skuteczność treningu. Dlatego też posiadam i stosuję wyjątkowo szeroki wachlarz interesujących metod, które zawsze dostosowuję do konkretnej grupy. W ten sposób unikam przestarzałego i nieskutecznego systemu “ławkowego” i “wykładowego”.

box-icon

Jak uczę?

oraz dlaczego to tak skuteczne

Interesuje cię rozwój pamięci lub twórczości?

Zapisz się na newsletter a otrzymasz powiadomienia o najnowszych e-bookach, szkoleniach i wpisach na moim blogu.

Więcej o skutecznym uczeniu się i kreatywności ...

Gdzie? Oczywiście na moim Fanpage ;).

Uczestniczę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination Polska